GRANT EDUKACYJNY

ORGANIZATOR

WSPÓŁORGANIZATOR

Wykładowcy konferencji

Prof. zw. dr hab. n.med. Wojciech Cichy, em. Kierownik I Katedry Pediatrii i Kliniki Gastroenterologii Dziecięcej i Chorób Metabolicznych Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu. Lekarz – specjalista w zakresie pediatrii, gastroenterologii i medycyny sportowej.

Prof. dr hab. n. med. Przemysław Bieńkowski, kierownik Zakładu Farmakologii Instytutu Psychiatrii i Neurologii (IPiN) w Warszawie, Przewodniczący Rady Naukowej IPiN. Autor ponad 110 prac oryginalnych i poglądowych w czasopismach z IF, licznych rozdziałów w książkach naukowych i doniesień zjazdowych.

Dr hab. n. med. Halina Sienkiewicz- Jarosz, ordynator I Kliniki Neurologicznej Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. Autorka ponad 50 publikacji oryginalnych i poglądowych w czasopismach krajowych i zagranicznych. Łączny współczynnik IF dla w/w publikacji wynosi ponad 70.

Dr n. med. Marek Chmielewski, adiunkt w Katedrze i Klinice Katedry Kardiologii, Nadciśnienia Tętniczego i Chorób Wewnętrznych Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Kierownik Pracowni Hemodynamiki w Mazowieckim Szpitalu Bródnowskim. Nauczyciel akademicki z wieloletnim doświadczeniem dydaktycznym. Autor doniesień naukowych z zakresu kardiologii, kardiologii zapobiegawczej i elektrokardiografii; pięciokrotnie nagradzany nagrodą J.M. Rektora WUM oraz nagrodą Ministra Zdrowia (2006) za osiągnięcia dydaktyczne. Specjalista w zakresie chorób wewnętrznych i kardiologii.

Dr n. med. Maciej Janiszewski, adiunkt w Zakładzie Rehabilitacji i Niewydolności Serca Katedry Kardiologii, Nadciśnienia Tętniczego i Chorób Wewnętrznych Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Specjalista w zakresie chorób wewnętrznych i kardiologii.

Dr n. med. Beata Klincewicz, adiunkt w I Katedrze Pediatrii i Klinice Gastroenterologii Dziecięcej i Chorób Metabolicznych Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu; specjalista gastroenterolog, pediatra.

Dr n. med. Jolanta Maciejewska, specjalista dermatologii i wenerologii, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny w Bydgoszczy; Lekarze Mostowa 4 w Bydgoszczy; starszy wykładowca w Bydgoskiej Szkole Wyższej; autorka kilkudziesięciu prac naukowych w polskich i zagranicznych czasopismach medycznych.

Dr n. med. Piotr Rapiejko, z Kliniki Otolaryngologii i Onkologii Klinicznej z Klinicznym Oddziałem Chirurgii Czaszkowo-Szczękowo-Twarzowej WIM w Warszawie; prezes Ośrodka Badania Alergenów Środowiskowych Sp. o.o.; Członek Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Alergologicznego.

Zbigniew Kowalski , z wykształcenia jest negocjatorem i specjalistą ds. komunikacji. Jest autorem kilku istotnych badań opinii, jak np. oczekiwania Pacjentów wobec aptek i Farmaceutów czy oczekiwania Pacjentów wobec Lekarzy. Od 2000 roku prowadzi treningi, wykłady motywacyjne, warsztaty i debaty. Z jego wiedzy skorzystało dotychczas ponad 30 000 osób, w tym ponad 17 000 Lekarzy i ponad 4 000 Farmaceutów. Współpracuje jako wykładowca z wyższymi uczelniami i towarzystwami naukowymi.

Dr n. farm. Grzegorz Dołęga, Kierownik Działu Transferu, Utrzymania i Rozwoju Produktów w Zakładzie Produkcyjnym Sanofi w Rzeszowie. Specjalista w zakresie rozwoju formulacji oraz przemysłowych technologii stałych postaci leków. Od 2000 r. związany z Zakładem Produkcyjnym Sanofi w Rzeszowie. Twórca konceptu formulacyjnego Magne B6 Max, Activ oraz No-Spa tabletki powlekane. Współpracuje jako wykładowca z Politechniką Rzeszowską.