WEBINAR 12: Komunikacja i informacja o leku w pracy aptekarza – wybrane aspekty teoretyczne i praktyczne

Zaloguj się lub zarejestruj

MODUŁY KURSU:
  1. 09.00–09.45 „MIKROBIOTA JELITOWA” – Probiotyki
  2. 09.45–10.15 WYKŁAD 1 – Podstawy komunikacji w aptece: pojęcie i podstawowe prawa komunikacji
  3. 10.15–11.00 WYKŁAD 2 – „Coś na uspokojenie, coś na sen” – scenariusze komunikacji zwrotnej
  4. 11.15–12.00 WYKŁAD 3 – „Nic mi się nie chce” – analiza komunikatu pacjenta
  5. 12.00–13.35 WYKŁAD 4 i 5 – Aktywne słuchanie, czyli zrozumienie pacjenta i jego potrzeb, komunikacja na linii lekarz-pacjent-aptekarz, komunikacja z różnymi grupami pacjentów
  6. 14.05–15.40 WYKŁAD 6 i 7 – Aktywne słuchanie, czyli zrozumienie pacjenta i jego potrzeb, komunikacja na linii lekarz-pacjent-aptekarz, komunikacja z różnymi grupami pacjentów (cd.)
  7. 15.40–16.25 WYKŁAD 8 – Przekaz naukowej informacji o leku (metodologia, narzędzia ułatwiające przekaz, ocena działalności informacyjnej) na przykładzie pacjenta z objawami alergii
  8. 16.25–17.10 WYKŁAD 9 – Opis różnych przypadków pacjentów z objawami alergii, infekcji górnych dróg oddechowych do omówienia i rozwiązania
  9. Test wiedzy*
    * nie dotyczy techników farmacji
WYKŁADOWCY:

Dr n. farm. Przemysław Talik – doktor nauk farmaceutycznych w zakresie chemii leków. Z Wydziałem Farmaceutycznym Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum związany od 1994 roku. Obecnie adiunkt w Zakładzie Chemii Analitycznej. Doświadczony nauczyciel, autor wielu publikacji i doniesień oraz prezentacji ustnych na konferencjach krajowych i zagranicznych.

Agata Stremecka – menedżerka z 20-letnim doświadczeniem w PR i marketingu, prezes organizacji pozarządowej. Autorka szkoleń w zakresie współpracy z mediami. Wykładała techniki promocji i komunikacji w Wyższej Szkole Europejskiej w Krakowie. Prowadziła szkolenia komunikacyjne w największym unijnym projekcie senioralnym w Polsce. Doradzała firmom z obszaru ochrony zdrowia w zakresie promocji i komunikacji.

Prof. dr hab. n. med. Przemysław Bieńkowski – lekarz psychofarmakolog. Pracuje w Katedrze i Klinice Psychiatrycznej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Od 2011 r. przewodniczy Radzie Naukowej Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. Jest autorem lub współautorem ponad 120 prac oryginalnych i poglądowych w czasopismach posiadających współczynnik IF, licznych rozdziałów książkowych i doniesień zjazdowych. Jego zainteresowania badawcze obejmują etiopatogenezę zaburzeń psychicznych oraz mechanizmy działania nowych leków psychotropowych.

Prof. zw. dr hab. n. med. Wojciech Cichy – em. Kierownik I Katedry Pediatrii i Kliniki Gastroenterologii Dziecięcej i Chorób Metabolicznych Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu. Lekarz-specjalista w zakresie pediatrii, gastroenterologii i medycyny sportowej.

Dr hab. n. med. Michał Kukla prof. UJ – absolwent Wydziału Lekarskiego w Zabrzu Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach (obecnie Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach). W październiku 2019 roku objął stanowisko kierownika Zakładu Endoskopii zlokalizowanego w Nowej Siedzibie Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Od początku kariery zawodowej kontynuował także pracę naukową. Jest autorem lub współautorem ponad 150 artykułów publikowanych w recenzowanych czasopismach zagranicznych i polskich, książek, kilkunastu rozdziałów w książakch zagranicznych i polskich oraz licznych doniesień zjazdowych. Od 2016 roku jest członkiem Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Hepatologicznego.

Dr n. med. Piotr Rapiejko – z Kliniki Otolaryngologii i Onkologii Klinicznej z Klinicznym Oddziałem Chirurgii Czaszkowo-Szczękowo-Twarzowej WIM w Warszawie. Prezes Ośrodka Badania Alergenów Środowiskowych Sp. z o.o., Członek Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Alergologicznego.

Kontakt

Grupa NeoArt
ul. Puławska 314, 02-819 Warszawa
tel. kom. 503 177 903
rejestracja@neoart.com.pl
www.grupaneoart.pl, Facebook